top of page

DODATKOWE WYDARZENIA

Dodatkowe wydarzenia

Spotkanie integracyjne uczestników konferencji - W SOBOTĘ 12 STYCZNIA 2019

Podczas wieczornego spotkania w urokliwym Dworku znajdziemy czas na miÅ‚e rozmowy i wspólne poznanie siÄ™.


Zapewniamy drink powitalny alkoholowy lub bezalkoholowy I przekÄ…ski wegetariaÅ„skie, a nasz wieczór uÅ›wietni koncert Piotra KrÄ™pecia, gitarzysty akustycznego zaliczanego do grona gitarzystów fingerstyle. Przez branżowy magazyn Top Guitar okrzykniÄ™ty „objawieniem i nadziejÄ… polskiej gitary i muzyki w ogóle”.

Liczba miejsc na to spotkanie jest ograniczona. Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebook'u.

0012218912_10.jpg
Anchor 1

WARSZTATY PRZED KONFERENCJĄ - W SOBOTĘ 12 STYCZNIA 2019

​

Warsztat I: Wprowadzenie do mindfulness

Program „Wprowadzenie do mindfulness” daje podstawy do zrozumienia i  doÅ›wiadczenia fenomenu mindfulness, umożliwia uÅ›wiadomienie czym jest  stres, do czego prowadzi ignorowanie go  i jak można sobie z nim radzić w oparciu o mindfulness. Umożliwia także doÅ›wiadczenie, przećwiczenie 
części technik stosowanych w klasycznym programie MBSR (Mindfulness Based Stress  Reduction). Jest także wprowadzeniem do peÅ‚nego programu MBSR.


Tematyka treningu obejmuje:

•       Co to jest stres?
•       Czym jest mindfulness?
•       Jakie sÄ… korzyÅ›ci z praktyki mindfulness?
•       Jak rozwijać mindfulness ? Praktyczne ćwiczenia.

Liczba ćwiczeÅ„, czas ich trwania zostanÄ… dopasowane do konkretnej grupy i warunków realizacji programu.

ProwadzÄ…cy:

Tomasz Kryszczyński

Jest psychologiem, nauczycielem MBSR oraz MBCT certyfikowanym przez The Institute for Mindfulness – Based Approaches z siedzibÄ… w Bedburgu, coachem, trenerem. Praktyk z ponad dwudziestoletnim doÅ›wiadczeniem pracy z grupami.

ProwadziÅ‚ zajÄ™cia poÅ›wiÄ™cone mindfulness w Instytucie Psychologii Uniwersytetu WrocÅ‚awskiego oraz grupach komercyjnych. DoÅ›wiadczenia dotyczÄ…ce narzÄ™dzi stosowanych w MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) i MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) zdobywaÅ‚ w ciÄ…gu wielu lat wÅ‚asnej praktyki i badaÅ„ w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii oraz Tajlandii i Sri Lance.

Aktywnie popularyzuje wiedzÄ™ dotyczÄ…cÄ… uważnoÅ›ci, jest zapraszany do prowadzenia spotkaÅ„ poÅ›wiÄ™conych szeroko rozumianej praktyce medytacyjnej w różnych organizacjach, np. Szkole Wyższej Psychologii SpoÅ‚ecznej, Instytucie Psychologii Uniwersytetu WrocÅ‚awskiego, Narodowym 
Forum Muzyki, Nowych Horyzontach czy Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

PracÄ… z różnego rodzaju grupami zajmuje siÄ™ od 1993 roku. Przez wiele lat przygotowywaÅ‚ i realizowaÅ‚ procesy rozwojowe dla pracowników takich organizacji jak m.in. AIG, Avon, Cadburry, Capgemini, Faurecia, Kraft, Panalpina, Santander, SCA, Ultimo, Wedel, Volvo i wielu innych.

Autor książki „WglÄ…d”.

​

 

 

 

 

Warsztat II: Mindfulness, czyli uważny powrót do zmysÅ‚ów

​

Mindfulness jest uniwersalne. Nie ma znaczenia kim jesteÅ›, ile zarabiasz, skÄ…d pochodzisz, ani jaki masz Å›wiatopoglÄ…d. Jon Kabat - Zinn mówi, że jeÅ›li masz ciaÅ‚o i umysÅ‚, to już wystarczy – mindfulness może być dla ciebie istotne.

WspóÅ‚czeÅ›nie, kiedy okazuje siÄ™, że wiÄ™kszość czasu pozostajemy w trybie dziaÅ‚ania otoczeni masÄ… rozmaitych bodźców i nieprawdopodobnÄ… iloÅ›ciÄ… informacji, uważność nabiera coraz to wiÄ™kszego znaczenia. Nasz Å›wiat bardzo siÄ™ zmieniÅ‚. Wystarczy powiedzieć, że jedno wydanie opiniotwórczej gazety codziennej zawiera ilość informacji porównywalnÄ… do tej, z którÄ… miaÅ‚ do czynienia czÅ‚owiek żyjÄ…cy w XVII wieku od momentu narodzin do Å›mierci. DodajÄ…c do tej iloÅ›ci (bodźców, wyzwaÅ„, spraw, deadline’ów) tempo codziennego życia otrzymujemy napiÄ™cie, zmÄ™czenie, a z czasem wyczerpanie. Potrzebujemy momentów zwolnienia. Potrzebujemy zatrzymania i dosÅ‚ownego odetchniÄ™cia. Mindfulness ma w tym wzglÄ™dzie wiele do zaoferowania.

DrogÄ™ do przywrócenia równowagi pomiÄ™dzy trybem dziaÅ‚ania i trybem bycia wyznacza nasze ciaÅ‚o. Praktyka uważnoÅ›ci zachÄ™ca do siÄ™gniÄ™cia poza „soczewkÄ™” myÅ›li i emocji, przez którÄ… najczęściej oglÄ…damy siebie i Å›wiat. Zaprasza do powrotu do sfery zmysÅ‚ów i „zamieszkania” w swoim ciele na nowo.

​

Zapraszamy na warsztat, w czasie którego bÄ™dziemy powracać do naszych zmysÅ‚ów, opierajÄ…c siÄ™ na ćwiczeniach uważnoÅ›ci wywodzÄ…cych siÄ™ z programu Mindfulness Based Stress Reduction. Nasze doÅ›wiadczenia bÄ™dÄ… punktem wyjÅ›cia do myÅ›lenia o nawykach, które mogÄ… nas wspierać w Å‚agodzeniu napiÄ™cia i stresu w codziennym życiu.

​

ProwadzÄ…cy :

 

dr Marta Znaniecka, Pracownia Redukcji Stresu

​

Jest doktorem pedagogiki, certyfikowanÄ… trenerkÄ… Mindfulness Based Stress Reduction (Trening Redukcji Stresu Oparty na UważnoÅ›ci) oraz trenerkÄ… w trakcie szkolenia Mindful Self-Compassion (Uważne SamowspóÅ‚czucie). Uprawnienia nauczycielskie w tym zakresie zdobyÅ‚a w Institut for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy) i w Center for Mindful Self-Compassion (USA).  UkoÅ„czyÅ‚a szkolenia przygotowujÄ…ce jÄ… do rozwijania uważnoÅ›ci z dziećmi i mÅ‚odzieżą (Mindfulness in Schools Project/Wielka Brytania, Mindful Schools/USA).  

W ramach Pracowni Redukcji Stresu w GdaÅ„sku (www.redustres.pl) prowadzi treningi uważnoÅ›ci dla osób dorosÅ‚ych, dzieci i mÅ‚odzieży. WspóÅ‚pracuje także ze szkoÅ‚ami oraz organizacjami, które chcÄ… praktykować uważność, żeby lepiej radzić sobie ze stresem i podnosić swój dobrostan psycho - fizyczny.

Uczestniczy w czteroletnim procesie ksztaÅ‚cenia w ramach krakowskiej SzkoÅ‚y Psychoterapeutów Gestalt (Instytut Integralnej Terapii Gestalt).

​

​

​

Heading 2

Heading 2

  • Facebook Social Icon
bottom of page